Skip to content Skip to footer

Hogyan tudsz fitt maradni egy szék segítségével?!

A könyv amit nemrég leporoltam 1977-ben íródott és 24 Ft 50 fillérbe került. Igen, én is néztem egy nagyot…de a lényeg nem ez. A címben levő kérdésre nem kapsz választ, de másra igen.

A cikkem megírásakor és most, amikor olvasod, ha megnyitod a facebookod biztos vagyok benne, hogy találsz 2-3 posztot, eseményt valami online edzésről, jógáról, kiskutyás edzésről és még sorolhatnám, de ezzel alapvetően nincs is semmi gond. A gondolatébresztés inkább arra irányul, hogy nem kell kétségbeesni, ha bezárt a kedvenc GYM-ünk vagy ha a kedvenc oktatónk/edzőnk nem tart online órát. Vallom azt, hogy egy alap egészségmegőrzéshez nincs szükség gépekre, csak saját magadra meg talán egy matracra, vagy székre és nem árt jóban lenni a szomszéddal, ha esetleg ugrálás is van a home edzésünkben 🙂 A lényeg, hogy tornázz, ezt régen is meg tudták oldani, termek, súlyok nélkül.

Sokan home officeban dolgoznak, a meetingekért sem kell most nagyon utazgatni, hiszen pizsamában is meg lehet tartani egy jo Zoom megbeszélést, van aki gyerkőccel van otthon, van aki pedig már dolgozott épp eleget, de…a mozgás mindenkinek épp oly fontos, nem csak most.

Sokat vagyunk otthon és kevesebbet mozgunk, ezért kiemelten fontos a mozgás.

Ha viszont a városba kell menned, ne használj tömegközlekedési eszközt, ha megoldható menj bringával vagy gyalog, sétálj nagyokat…de térjünk vissza a gondolatebreszteshez, kedvcsináláshoz. Pár alap gyakorlattal el is lehet kezdeni az otthoni tornát. Ami fontos, tervezd meg, hogy mikor és hol fogod ezt tenni, legyen egy saját kis sarkod ahol tornázol. Öltözz be, mintha a teremben lennél vagy a jógastúdióban, add meg a módját 🙂

Kezdjük az alapoknál…amit nagyon sokan elfelejtenek a helyes testtartás, ami nem csak esztétikai szempontból fontos. Ha a tartásunk jó és az izmainkat rendszeresen foglalkoztatjuk, gerincünk és izületeink a lehető legjobb helyzetben lesznek. Az ülőmunkát végzők háta elfárad, rendszerint el is görbül. Fárasztó tud lenni, de hosszú távon megéri. Nagyon sok testtartásjavító gyakorlatot találunk a neten, de jól nézzük meg, hogy mennyire releváns a content/tartalom és hogy ki írta. 🙂 Ha pedig valamiben nem vagyunk biztosak, akkor kérdezzünk meg egy olyan személyt, aki tud nekünk autentikus választ adni. (ezek a példák nem tartalmaznak teljes leírást a gyakorlat elvégzéséhez, ha bármilyen fájdalmad van, akkor ne végezz olyat, ami fájdalommal jár és konzultálj a gyógytornászoddal, orvosoddal mindenképp)

Hasizom gyakorlatot lehet például úgyis végezni, hogy ráülsz a szivacsra, szőnyegre beakasztod a lábfejed a szekrény aljába és végzel pár sorozat felülést.

Nem kell nagy dolgokra gondolni, egy jó felmosó nyél minden háztartásban akad, (vagy ha nincs, a szomszédunk biztosan ad) 🙂 ezzel is javíthatunk a járásunkon és a tartásunkon. 

A széken háttal támaszkodva  pedig tudunk egy kicsit a tricepszre is gyúrni, ha engedjük magunkat süllyedni a föld felé, vagy hason ráfeküdve ollózást is lehet végezni. 🙂 

A lényegi megoldást szeretném Neked Kedves Olvasó meghagyni, a megoldást találd meg Te. Legyél kreatív. Én csak szerettem volna más aspektusból megközelíteni ezt a témát, hogy nem kellenek a munkához extra dolgok, csak ötletek és akarat. A képek segíthetnek a gyakorlatok kitalálásában, megoldásában.

Sok sikert és ha egyezik a véleményünk, akkor kommentelj, lájkolj bátran! 🙂 

Itt egy videó, ahol mutatok én is pár gyakorlatot.

Hajrá, Anikó 🙂