Skip to content Skip to footer

Sportolj a szabadban!

Hamarosan végre tényleg elbúcsúztathatjuk a telet, és irány a szabadba.

Ilyenkor megújult energiával, és újult erővel vethetjük bele magunkat a kinti sportokba, amiket tavasszal legjobb a természetben élvezni. A friss levegőn végzett gyakorlatoknak számtalan előnyös hatása van a szervezetünkre, érdemes ezeket is szem előtt tartani.

Kerékpározás

Érdemes a bicajt átnézni, mielőtt útnak indulsz!

A guminyomást akkor is megnézzük, ha csak pár napja nem ültünk nyeregbe. Ilyenkor ha eresztett felfújjuk, nincs semmi gond. Ha viszont a kerékpárhoz hónapokig nem nyúltunk, garázsban állt, hosszasan leeresztett gumival, előfordulhat, hogy károsodott a belső, pláne ha már korábban sem volt 100%-os. Erre figyeljünk, ne történjen meg, hogy felpumpáljuk, majd 10 kilométer után jövünk rá, hogy ereszt. Érdemes csekkolni felfújva akár több napon keresztül, hogy tartja-e a nyomást, Ha 1-2 nap alatt leereszt, cseréljük!

Fontos a különböző alkatrészek kenési állapota, tavasszal sok nyekergő bringát hallani 🙂 , még a drágább kategóriában is. A legrosszabb, ha télen elővette a kerékpárt valaki egy kis latyakozásra, majd úgy felejtette a nedves garázsban. Üzembe helyezés előtt mindenképpen forgassuk párszor hátra a hajtókart és ha nem forog könnyedén, „olajozottan”, hanem csikorgó, vagy karistoló hangokat hallat, olajozásra lesz szükség.

Legyünk tisztában mi is saját korlátainkkal, és döntsük el, melyek azok a szerelési műveletek, melyeket bízzunk inkább szakemberre. 

Sokan annyira szeretnek kerékpározni, hogy még télen is ezt a közlekedési eszközt választják, ha esik, ha fúj tekernek. A kevésbé fanatikusok a tavasz közeledtével veszik elő a bringát, hiszen nemcsak sokkal környezetbarátabb ez a közlekedési eszköz, de remek karbantartó is lehet ami az alakunkat illeti. Akinek egyébként nehéz beilleszteni a napirendjébe az edzést, annak is kiváló mozgásforma lehet. Ha reggel kerékpárra indulunk a munkahelyünkre, és napközben is ezzel közlekedünk, már sokat tettünk az egészségünk érdekében. Akinek pedig ez nem lenne elég, szabadidejében hosszabb utaknak, túráknak is nekivághat.

Futás (mondanom sem kell:) )

A futás az egyik olyan sport, ami bármilyen edzettségi szinten elkezdhető, persze ha nagyon régen sportoltunk, akkor  érdemes először akár csak 1-2 perces, szakaszos futással kezdeni. Mivel kevés eszközt igényel a futás, ezért nagyon fontos, hogy az legyen megfelelő minőségű, alaposan átgondolva kiválasztott darab. Válasszunk szakember által javasolt, speciális szempontok figyelembevételével kiválasztott futócipőt. Érdemes szakboltba ellátogatni, ahol az eladók alaposan kikérdeznek minket, és az igényeinknek leginkább megfelelő modelleket fogják nekünk megmutatni. Ha pedig elszántuk magunkat, akkor ne habozzunk, irány a szabadba.

Jóga

A jóga önmagában is egy kiváló sport, mely nem csak testünkre, de gondolatainkra, lelkünkre is remek hatással van. Ősszel és télen teremben lehet gyakorolni, de amint megérkezik a tavasz, kisüt a Nap, már nem csípős a levegő, hatalmas élmény lehet akár csoportos óra keretén belül, akár egyedül kilátogatni a szabadba, és itt végrehajtani a gyakorlatokat.

BodyArt

Egy olyan csoportos mozgás, ahol a dinamikus és statikus mozdulatok kombinációjából álló edzésforma célja az izmok erejének fejlesztése mellett a rugalmasság, a hajlékonyság, az erő és az állóképesség növelése. Hasonlóan a jógához, ez az edzésforma is a test, a lélek és a gondolatok harmóniája mellett egyfajta tudatosságot visz a mindennapokba, ezért nem csak kiváló fizikai karbantartó, de mentális egészségünkért is sokat tehetünk, ha ezt választjuk.

Hajrá!

Anikó (forrás: Balatonpláza)


Leave a comment

0.0/5